Vagal Dancing

להחזיר את הגוף לאיזון, דרך תנועה וחיבור פעיל למערכת העצבים

Vagal Dancing

לייב בזום

ימי שני (8:15-9:00)

ימי שישי (8:30-9:15)

אם יש בך צורך לחזור ולהקשיב לגוף שלך ולהעזר ביכולות הטבעיות שלו כדי לנוע לעבר תחושת חיוניות, ויסות ואיזון פנימיים, אני מזמינה אותך להצטרף לשיעורי Vagal Dancing!

 

אם התגעגעת או שרצית ממש להרגיש איך זה לנוע באופן חופשי שמזין את הגוף 

וחיפשת דרכים לשחרר מתח עודף מהמערכת כדי לפנות נתיב חדש לריפוי ולחזרה לאיזון,

אני מזמינה אותך להצטרף! 

מה זה Vagal Dancing?

השם ואגאל (Vagal) מגיע מתוך המונח: ואגוס, שהוא העצב הראשי של מערכת הרגיעה והויסות בגופנו (המערכת הפראסימפתטית).

דרך מדע ומחקר רב, נלמדו דרכים ייחודיות לחבור לעצב הואגוס (שנקרא גם העצב המשקם והמרפא של הגוף). הוכח, שדרך תרגילי נשימה ותנועה ניתן לחזק את עצב הואגוס ולהעזר בו על מנת לקדם תהליכי החלמה, איזון וחיוניות בתוכנו!

במהלך 15 שנים של עבודה עם הגוף ומערכת העצבים כמטפלת בתנועה ולאחר 20 שנה של לימוד תנועה ומחול - חברו להם יחד שני העולמות באופן מרגש וייחודי וכך נולדה שיטת Vagal Dancing!

איך זה עובד?

השיעורים מתחילים בהקשבה לגוף ול"מפה הפנימית" של מערכת העצבים שמדברת ב"שפה של תחושות" (ממש כמו בכיוונון של כלי נגינה, אנחנו לומדים בשיעור להקשיב פנימה ולכוון את הכלי הכי יקר - הגוף שלנו).

מטרתו של השיעור היא להעלות את ה"טון הוגאלי"! דרך תרגילי נשימה לעיתים גם קול, שמחוברים לתנועה זורמת ורציפה ולמעברים יזומים בין רגיעה ועוררות - אנו מתרגלים מעברים מודעים בתוך מערכת העצבים שלנו ו'מלמדים' אותה להתמודד עם תנודות ושינויים באופן גמיש ומסתגל.

השיעור נראה כמו שיעור תנועה/מחול - ומשלב תרגילים בעמידה, בישיבה ובשכיבה ומתאים לכל רמה! (ניתן לעשות התאמות אישיות במהלך השיעור).

לנוע לעבר שינוי!

כל שיעור הוא סוג של מסע תנועתי העומד בפני עצמו, שמטרתו להפעיל את התבונה הפנימית של הגוף ולהתחבר לפוטנציאל הריפוי החבוי בתוכנו.

לא מדובר רק על "צעדי מחול" או על "כוריאוגרפיה" - אלא על היכולת הפשוטה שלנו לדבר בשפת הגוף ולאפשר לה להפוך להיות כלי עוצמתי לגילוי עצמי ולשינוי.

משיעור לשיעור, שפת הגוף ומערכת העצבים נהיית ברורה ובהירה יותר ובהדרגה מתחיל להתרחש בתוכנו מהלך נפלא הנקרא: "נוירו-פלסטיות" שבזכותו, הגוף לומד וזוכר מפעם לפעם, יותר ויותר - איך לנתב את עצמו לעבר ויסות ואיזון.

לחולל מבחוץ ומבפנים!

למה דווקא עצב הואגוס?
עצב הואגוס ה"קוסם" הינו שחקן מרכזי בויסות התגובות הגופניות שלנו למצבי מתח ולחץ. תפקידו העיקרי הוא להפעיל את המערכת הפאראסימפתטית המרגיעה והמשקמת בתוכנו. טון וגאלי חזק, מקדם ויסות גופני ורגשי ומפחית 'עוררות-יתר' או 'תת-עוררות' כרוניים הנובעים ומתקבעים בגופנו מתוך מצבים הישרדותיים.

להפעיל את כל ה"מוחות"!

יש לנו שתי אפשרויות לתנועה: או לכוון את גופנו באופן מודע ופעיל דרך ה"מוח החושב" בראשנו, או לאפשר לגוף ולתודעה להניע אותנו דרך המוח ה"אינטואיטיבי והלא מודע שבבטן".
דרך מעברים עדינים וזורמים בין תרגילים מונחים לבין תנועה חופשית, נוכל להזמין בבטחה את המידע הזמין לנו דרך הגוף ולאפשר לו ריפוי אמיתי מבפנים!

לסמוך על תבונת הגוף

לעיתים, אין צורך במילים ובפירושים כדי לחוש את העוצמה המרגשת בגוף המתנועע.
תנועה שזורמת בטבעיות מתחת למודעות - מנתבת את הגוף לעבר פורקן סומטי ומוטורי ומולידה תובנות חדשות בנוגע ל"סיפורים" הגופניים והרגשיים שאנו מחזיקים ואוגרים בתוכנו.
היכולת הפשוטה והיומיומית להיות בקשב עדין פנימה לתנודות ולתחושות בתוכנו, מאפשרת הטמעה גופנית ורגשית של תחושת ביטחון ומוגנות פנימית בכל הרבדים.

אני יעל מלו,

מטפלת בתנועה ומחול MA. מומחית בתחום ויסות וחוסן דרך חיבור למערכת העצבים, הגוף והתנועה. בוגרת שיטת ©STREAM תנועה וקשב לחיים (ד"ר מירב טל-מרגלית). מרצה ומנחה סדנאות ושיעורים לקהל הרחב ולמטפלים בתחום טיפול בתנועה ומחול בשילוב החוויה הסומטית (SE) והתיאוריה הפוליווגאלית. מפתחת שיטת ©Vagal Dancing.

יעל מלו מחול ותנועה

משתתפות מספרות על השיעורים:

שיעור לייב | חד שבועי | בזום

ימי שני בין 8:15-9:00 בבוקר
ימי שישי 8:30-9:15 בבוקר
מחיר: 197 ש"ח לחודש.

Vagal Dancing - תנועה ומערכת העצבים

הירשמי לשיעור בודד ומיד תועברי לדף התשלום. לאחר התשלום, אצור איתך קשר להמשך פרטים.
צ'אט
היי, נעים מאוד!
היי
מה הכי מעניין אותך?
דילוג לתוכן